Dat schrijft De Volkskrant maandag. De stichtingen willen met de club wiet telen voor de eigen leden in het kader van medisch wetenschappelijk onderzoek. Het onderzoeksvoorstel van het instituut voor Verslavingsonderzoek IVO ligt al klaar, meldt De Volkskrant.
Het experiment is bedoeld om te onderzoeken of door de cannabisclub de psychische gesteldheid van de leden verbetert. Daarnaast wordt gemeten of de geteelde wiet minder schadelijk is dan die van coffeeshops.
Wethouder Victor Everhardt (D66, Volksgezondheid) vraagt een ontheffing van de opiumwet aan bij de staatssecretaris van Volksgezondheid Martin van Rijn. Everhardt presenteerde zijn plannen voor gereguleerde wietproductie ruim twee jaar geleden, maar minister Opstelten (Justitie) wees de plannen van de hand.
Legaal wiet telen voor eigen gebruik moet een alternatief scheppen voor de criminele aanvoer van softdrugs. PvdA-Kamerlid Myrthe Hilkens stelt Kamervragen over de mogelijkheden om een cannabisclub op te richten.